Ośrodek Telewizji Polskiej w Gdańsku nie będzie miał wkrótce etatowych dziennikarzy, a także atrakcyjnego gruntu przy Alei Grunwaldzkiej. Za jakiś czas nie będzie miał też obecnej siedziby i wróci... na ulicę Sobótki we Wrzeszczu.
4. Czerwca 1989 Polacy uczestniczyli w pierwszych wolnych wyborach we wschodniej Europie. Było to jedno z wydarzeń, które doprowadziło do końca komunizmu.
Zainteresowanie szybkim pociągiem towarowym między Chinami a Łodzią jest ogromne. Już niebawem będzie jeździł nie raz - jak planowano - ale trzy razy w tygodniu. Przejechanie 10 tys. km zajmuje mu 14 dni.
- Może to nie jest złość, ale byliśmy trochę zawiedzeni - mówią studenci Politechniki Warszawskiej, których robot nie dotarł na konkurs NASA, bo część jego konstrukcji zgubiła firma kurierska.
Pierwszy posiłek zjadają między godziną 12 a 14, zaczynają dzień od kawy i papierosa, są uzależnieni od napojów energetyzujących, nie biorą codziennie prysznica, jeśli nie mają partnera - taki obraz studentów wyłania się z badań naukowców.
20,000 najpopularniejszych nazwisk w Polsce pod względem liczby osób o danym nazwisku żyjących w Polsce na początku lat 90. XX wieku i zarejestrowanych w bazie PESEL. Dane pochodzą z Serwisu heraldycznego ODWP.