Na bazie publicznie dostępnych danych można zbudować bardzo ciekawą mapę.
Oto przykład zastosowania takich danych z 3 europejskich stolic. Możemy zobaczyć połączone publiczne dane wraz z tymi udostępnionymi z serwisów społecznościowych. Projekt ma na celu promocję gry jednak pokazuje także ile informacji można o nas i naszym otoczeniu uzyskać.
Klip promujący najnowszą część serii Battlefield.
Zbliża się konferencja Black Hat, podczas której specjaliści od bezpieczeństwa przeróżnych systemów prezentują pomysły na obejście zabezpieczeń w różnych celach. Powoli ujawniane są przyjęte prezentacje, jak atak na inteligentne sterowanie domem, rootowanie kart SIM, błędy popełniane przez producentów sprzętu przy implementacji SecureBoot, a także wspomniane wyżej rootowanie wszystkich urządzeń z Androidem jedną metodą oraz atak przez ładowarkę, który umożliwia umieszczenie złośliwego programu na urządzeniu z iOS 6.
Kamera wykorzystywana (?) w najnowszych dronach, zbudowana z prostych aparatów montowanych w telefonach. Potrafi monitorować obiekty o wielkości sześciu cali, równocześnie oznaczając i śledząc ruch pojazdów czy osób na danym terenie.
Nowy polski teleskop wybudowano w Argentynie. Dołączył do zespołu trzech wcześniejszych teleskopów automatycznych, pracujących w RPA i Australii - poinformował prof. Maciej Konacki, kierownik projektu Solaris, którego celem jest poszukiwanie odległych planet.