Do incydentu z udziałem drona doszło 22. Września podczas wiecu. Służby nie zareagowały.
Historia pracownika Polskiej Akcji Humanitarnej, któremu odmówiono wjazdu na teren Izraela.
Film promujący kampanię społeczną zorganizowaną w Belgii, która ma na celu uświadomienie zagrożeń płynących z niezbyt roztropnego korzystania z Internetu oraz udostępniania swoich danych.
Jeżeli nie chcesz, by Twój profil na Facebooku zmienił się w tablicę ogłoszeniową spamerów, dowiedz się, czego unikać. Krótki poradnik jak nie dać się nabrać.
Sąd Okręgowy w Gdańsku wysłał już do jednej z gazet ogłoszenie o pozwie zbiorowym przeciw twórcom portalu internetowego Pobieraczek.pl. Po publikacji ogłoszenia ci, którzy czują się oszukani, będą mieli 2 miesiące, by dołączyć do wspólnego postępowania przeciw gdańskiej spółce.
Twórca 4chana tłumaczy dlaczego nie jest miliarderem - Christopher Poole znany jest milionom internautów. To twórca popularnego serwisu 4chan, znany w sieci pod pseudonimem moot. Czy ruch w jego serwisie przełożył się jednak na jego stan konta?
Na bazie publicznie dostępnych danych można zbudować bardzo ciekawą mapę.
Oto przykład zastosowania takich danych z 3 europejskich stolic. Możemy zobaczyć połączone publiczne dane wraz z tymi udostępnionymi z serwisów społecznościowych. Projekt ma na celu promocję gry jednak pokazuje także ile informacji można o nas i naszym otoczeniu uzyskać.
Okazuje się, że naszą dyplomację i działania na arenie międzynarodowej zauważyli australijscy dziennikarze.
Czy rzeczywiście mają rację?